Víkend Japonskej Kultúry

25.02.2016

Nippon víkend 2016

stretnutie priateľov a fanúšikov japonskej kultúry
12.3.2016 od 8:30 do 18:00
13.3.2016 od 9:00 do 14:00
Miesto konania: Kultúrnospoločenské centrum, Jedlíkova 7, Košice
Organizátori: Cassovia Kendo Club Košice,
Cassovia Samurai – spoločnosť priateľov japonskej kultúry,
Annai – občianske združenie
VSTUP – dospelí - 2€ | študenti - 1€ | Deti do 6 a dôchodci a držitelia ZŤP ZDARMA
 
Zážitok japonskej kultúry na vlastnej koži
Hlavnou myšlienkou podujatia, konaného pod názvom Nippon víkend je rozšíriť a dokresliť už známy obraz Japonska, ako krajiny s mnohotisícročnou kultúrou, s bohatými tradíciami a zvykmi. Okrem tejto historickej stránky však chceme priblížiť aj súčasnosť Japonska, jeho vysokú technickú a vzdelanostnú úroveň i súčasné kultúrne smerovanie. Zároveň chceme prehĺbiť a upevniť dlho budované vzťahy s Veľvyslanectvom Japonska na Slovensku a získať tak ďalšiu podporu a spoluprácu pri organizovaní rôznych akcií, propagujúcich japonskú históriu i súčasnosť. V neposlednom rade chceme rozšíriť bohaté portfólio kultúrnych akcií nášho mesta a prispieť tak k jeho širšej propagácii a zviditeľneniu v globálnom rámci.
Toto podujatie má bohatú históriu. V roku 2016 sa uskutoční už jeho deviaty ročník. Siedmeho ročníka sa zúčastnil aj Jeho Excelencia mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Japonska na Slovensku, pán Akio Egawa. Z akcie, usporiadanej malou skupinkou nadšencov pre ďalšiu skupinku nadšencov a ľudí, hľadajúcich informácie a vedomosti o Japonsku sa v priebehu rokov stalo rešpektované podujatie veľkého rozsahu.
 
Všetko čo možte zažiť
Bojové umenia

Bojové umenia – v rámci Nippon – víkendu je možné zoznámiť sa formou prednášok i praktických ukážok s rôznymi formami bojových umení od kendo, tamageshiri, iaido, jodo, ju-jutsu, kjudo a ďalších, až po airsoft, radiaci sa k moderným bojovým zručnostiam.

Japonské hry

Strategické schopnosti je možné overiť si pri strategickej stolovej hre Go, alebo japonských šachoch Shodji.

Workshopy kaligrafie

Kaligrafia, umenie písma, jeho história a vývoj. S týmto sa návštevníci taktiež oboznámia formou prednášky, spojenej s workshopom, kde si môžu v praxi vyskúšať svoje kaligrafické nadanie a zložitosť tohto umenia.

Výstavy obrazov a keramiky

Ďalším umeleckým odvetvím je maľovanie na hodváb, prezentované formou výstavy, rovnako je prezentovaná aj umelecká keramika. Návštevníci majú možnosť pokochať sa aj zbierkou originálnych japonských nástenných zvitkov.

Výstava a predaj bonsajov

Špecifickým umeleckým odvetvím je pestovanie bonsají, ktorému je venovaná rozsiahla výstava, spojená s workshopom a prednáškami o spôsoboch tvarovania a starostlivosti o tieto rastliny.

Japonské meče Katana

Návštevníci majú možnosť pokochať sa aj umením zbrojárskych majstrov a obdivovať exponáty výstavy, venovanej najdokonalejšej a najsofistikovanejšej chladnej zbrane v dejinách – japonského meča. V tejto súvislosti môžu viac vedomostí získať na prednáške o vzniku tejto zbrane a o etike jej používania, spojenej s praktickými ukážkami.

Obliekanie Kimona

Počas celého podujatia je možné zapožičať a vyskúšať si japonské kimoná – dámske i pánske, dámy si môžu skúsiť japonský účesový štýl.

ZEN v meditácii aj hudbe

Duchovnú rovnováhu a pokoj môžu návštevníci získať, alebo si posilniť v rámci zenových meditácií, unavené mysle a duše si môžu oddýchnuť pri počúvaní tónov shakuhachi – japonskej flauty, ktorej koncert je taktiež súčasťou podujatia.

Japonský Čaj a Whisky

Svoje umenie ponúkajú aj čajovníci – návštevníci môžu ochutnať rôzne druhy lahodných japonských čajov. Ako zaujímavosť je možné ochutnať aj originálnu japonskú whisky.

Moderné Japonsko

Z modernejšieho súdka podujatie ponúka prednášky o robotike, technike, ako aj rozprávanie o tvorbe manga a anime.

Festival japonských filmov

V neposlednom rade majú návštevníci možnosť v rámci podujatia zhliadnuť aj niekoľko filmov z originálnej japonskej filmovej tvorby.

 

 

Please reload

Featured Posts

Workshop Dictador

January 19, 2016

1/4
Please reload

Recent Posts

February 25, 2016

February 25, 2016

February 25, 2016

February 25, 2016

January 19, 2016

November 17, 2015

November 17, 2015

November 17, 2015

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-flickr

2014 - 2020 Škola Barmana. Slovenských partizánov 1991 / 65 Považská Bystrica,

Prevádzkoateľ: Napojaky s.r.o. Zakvášov 1522/33, Pov. Bystrica, Uvedené ceny na web stránke sú bez DPH